środa, 18 grudnia 2013

Test jakości wody

paskowy test do pomiaru jakości wody

Witam was serdecznie. Dzisiaj dotarła do mnie świąteczna paczka od rodziny, a w niej mój wymarzony filtr do wody. Przy okazji zakupu filtra kupiłam również test jakości wody, aby sprawdzić jak bardzo twardą wodę mam w kranie. Jeśli jesteście ciekawe jak to działa to zapraszam na test.

domowe sposoby na sprawdzenie twardości wody
Dzięki zakupionemu przeze mnie testowi możemy sprawdzić twardość wody (zielony pasek), zawartość chloru (biały pasek) oraz odczyn pH (kolorowy pasek). Do wykonania testu potrzebujemy jedynie szklankę ciepłej wody (15-25 stopni). Bierzemy każdy pasek po kolei i maczamy w wodzie przez 2 sekundy. Odkładamy paseczki na minutę i po tym czasie test jest gotowy do odczytu. Teraz wystarczy porównać kolory naszych pasków z tabelką z tyłu opakowania.

test na twardość wody
Moja woda, tak jak przypuszczałam okazała się być bardzo twarda. Wszystkie paski zmieniły kolor na różowy, jedynie ostatni pozostał w połowie zielony, ale może po prostu nie zanurzyłam go do końca. Paseczek od pomiaru chloru nie zmienił swojego koloru, więc po prostu w mojej wodzie go nie ma, natomiast pasek od pomiaru pH przybrał kolor numer 8, który znajduję się na granicy wody kwaśnej, a zasadowej, czyli chyba nie jest źle.

Mój test podobnie jak filtr zakupiłam na stronie www.woda.com.pl w cenie 10zł.

7 komentarzy:

 1. Nie widziałam, ze można kupić taki test. Ciekawa jestem jak by wyszedł u mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Woda w moim mieście podobno jest dobrej jakości, ciekawe.. Trzeba by to sprawdzić takim testem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja nawet nie muszę sprawdzać, londyńska woda jest okropna:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja przez kilka lat mieszkałam w Olsztynie i teraz kiedy mne już tam nie ma, bardzo mi tamtejszej wody żal. "Kranówa" była świetna w smaku, a niedawno przeczytałam artykuł zawierający analizę pierwiastkową porównującą popularne w Polsce wody mineralne z wodą olsztyńską. Powiem tylko, że popularny Żywiec Zdrój zawiera 2 razy mniej minerałów niż opisywana przez mnie "kranówa" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. A to ciekawe... w szale dbania o włosy byłoby bardzo przydatne:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy test, z chęcią sama bym sprawdziła jaka woda jest u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. to prawda, bardzo ciekawy test, aż zastanawiam się jaka woda jest w moim mieście.

  OdpowiedzUsuń