poniedziałek, 18 listopada 2013

10 przepisów na domowe maseczki

Maseczki powinno się zawsze nakładać na oczyszczoną skórę. Wskazane jest stosować je systematycznie, najlepiej raz w tygodniu. Do zrobienia maseczki należy wykorzystywać wyłącznie świeże produkty, ich wartość odżywcza jest największa. Składniki powinno się wymieszać w odpowiednich proporcjach tuż przed przystąpieniem do nakładania. Nie wolno zostawiać papki do wykorzystania na następny dzień. Ich wartość odżywcza jest wtedy zerowa, a można nawet  zaszkodzić skórze


Proszek  do pieczenia
Wymieszać proszek z niewielką ilością wody, by powstała gesta pasta, a następnie nałożyć ją na nos, brodę i czoło (strefa T) na kilka minut. Spłukać ciepłą wodą. Powtarzanie procedury 3 razy w tygodniu oczyści cerę i zmniejszy pory.
  
Cynamon
  • 2,5 łyżki śmietany + pół łyżeczki do herbaty cynamonu. Wymieszać i nałożyć na 5-10 min. Zetrzeć wacikiem i umyć letnia wodą. Skóra będzie czerwona i będzie piec. Ale cynamon ma właściwości rozgrzewające, więc nie ma się czym martwić 
  • Pasta z 3 łyżek stołowych miodu i 1 łyżeczki cynamonu nałożona na noc na wypryski skórne i zmywana rano, gdy jest stosowana przez 2 tygodnie, likwiduje zmiany od samego korzenia.
  
     Drożdże
łyżkę drożdży wymieszać z mlekiem, dodać kilkanaście kropli soku z cytryny. Papkę nałożyć na twarz i pozostawić do wyschnięcia. Następnie zwilżonymi opuszkami palców rozmasowywać maseczkę na skórze przez kilka minut. Zmyć. Maseczka ma działanie złuszczająco-oczyszczające i wybielające.

Gorzka sól
Sól rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody i dodajemy do dowolnego kremu. Zamiast niego możemy użyć również mieszanki jajka, mleka w proszku i cytryny. Taką maseczkę należy zmyć po około 10-15 minutach. Skóra nabiera blasku i jest odświeżona, niedoskonałości szybciej się goją i skóra wolniej się przetłuszcza.

Cebula
Dla cery trądzikowej doskonała jest maseczka z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki ziemniaczanej. Maseczkę nalozyc na twarz na ok. 30-45 minut i zmyc herbata rumiankowa.

        Ogórkowo-cytrynowa
Śred­ni ogó­rek umyj, od­krój 2 cien­kie pla­ster­ki, a resz­tę ze­trzyj na tarce. Dodaj ły­żecz­kę soku z cy­try­ny, łyżkę tłu­ste­go twa­ro­gu - przy cerze su­chej, lub jo­gur­tu na­tu­ral­ne­go - przy cerze nor­mal­nej, prze­tłusz­cza­ją­cej się lub mie­sza­nej. Ma­secz­kę roz­pro­wadź na skó­rze twa­rzy, szyi i de­kol­tu. Na za­mknię­te po­wie­ki połóż pla­ster­ki ogór­ka. Mniej wię­cej po 20 mi­nu­tach zdej­mij je z oczu, zmyj ma­secz­kę. Maseczka ma działanie tonizujące, nawilżające i rozjaśniające przebarwienia.
                                                   

                                                  Kozieradka z jogurtem

2 łyżeczki kozieradki zalać wrzątkiem do połowy szklanki, odstawić na 20 minut w celu zaparzenia wywaru.Wodę odlać a pozostałą papkę zmieszać z dwoma łyżkami jogurtu greckiego do uzyskania jednolitej masy. Nałożyć na twarz na 20 minut po czym zmyć letnią wodą. Maseczka działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie, rozjaśnia przebarwienia, stany zapalne dzięki niej goją sie szybciej. Wodę z kozieradki możemy użyć jako tonik do twarzy lub do skóry głowy, przyspiesza porost włosów.


       Pomidorowo-owsiana
Łyżkę płat­ków owsia­nych zalej łyżką go­rą­cej wody i od­staw na 10 minut. Doj­rza­ły po­mi­dor sparz wrząt­kiem, obierz ze skór­ki, miąższ roz­gnieć wi­del­cem lub zmik­suj. Wy­mie­szaj go z płat­ka­mi owsia­ny­mi. Mie­szan­kę nałóż na skórę twa­rzy. Po 20-30 mi­nu­tach ma­secz­kę zmyj chłod­ną wodą. Maseczka łagodzi zmiany trądzikowe i matuje cerę.

Jabłko
Duże jabł­ko umyj i ze­trzyj na tarce. Ubij na sztyw­ną pianę biał­ko jajka i de­li­kat­nie po­łącz z jabł­kiem. Nałóż na twarz, a po 15 mi­nu­tach zmyj chłod­ną, naj­le­piej źró­dla­ną wodą. Miąższ owocu zawiera kwas jabłkowy, który ma łagodne właściwości złuszczające i ściągające pory.

Kiwi
Do przygotowania maseczki potrzebujemy pół kiwi, łyżkę jogurtu naturalnego, 5ml mleka, 5ml miodu, 5ml soku z cytryny. Wszystko blendujemy, nakładamy na 15 minut po czym zmywamy letnią wodą. Maseczka dzięki zawartości witaminy C rozjaśnia i napina, oraz dzięki cynkowi reguluje wydzielanie sebum, pestki kiwi zmniejszają pory. Skóra jest gładka i miękka.

1 komentarz:

  1. Dawno już nie robiłam takiej domowej maseczki. Kiedyś stosowałam tę jabłkową i byłam też fanką ogórka ;)

    OdpowiedzUsuń